Przegląd BlackBerry Bold Touch 9900

Moda News Technologia

Dzięki iPhone ‚ owi 4 i Androidowi Superphones od kilku producentów, którzy czerpią przyjemność z rynku smartfonów, Research In Motion zdecydował się wyrównać szanse, wymyślając kilka nowych urządzeń z ulepszonym sprzętem, aby uzupełnić markę firmy o nową wersję swojego systemu operacyjnego.

Wraz z wewnętrznym sprzeciwem i pozycją stabilnej łączności mobilnej na obecnym rynku rozrywającym firmę,RIM w końcu musiał podjąć desperackie kroki, aby zrobić sobie, a tym samym swoją linię smartfonów, wciąż aktualną.

Jednym z nowo wydanych urządzeń RIM jest BlackBerry Bold Touch 9900, najnowszy przedstawiciel swojej linii urządzeń Bold. Szybkie spojrzenie na urządzenie pokazuje ulepszoną specyfikację i estetykę projektu przypominającą BlackBerry Bold 9000.

W porównaniu do pełnowymiarowych urządzeń dotykowych, telefony z klawiaturą QWERTY wydają się być nieco grubsze, ale odważne w dotyku 9900 przy 115 x 65 x 10. 5 mm nadal udaje się zachować cienki profil. Przy 130 gramach urządzenie czuje się dokładnie tak, jak jest trzymane, a jednocześnie sprawia wrażenie solidności.

Na górnym końcu urządzenia znajduje się przycisk blokady ekranu, a po prawej – klawisz głośności i klawisz komfortu. Po lewej stronie urządzenia znajduje się port microUSB i Standardowy 3. 5 mm gniazdo słuchawkowe Plus kolejny poręczny klucz, natomiast w dolnej części urządzenia znajduje się tylko otwór mikrofonu.

Pod względem specyfikacji, Rim najwyraźniej dąży do szczytu z typem komponentów, które wyrównują wnętrze Bold Touch 9900.

Urządzenie zostało wyposażone w chipset QualComm Msm8655 SnapDragon, który zawiera procesor Scorpion 1 GHz i dedykowany procesor graficzny Adreno 205 w architekturze SOC (System-on-A-Chip).

Procesor Scorpion Bold Touch 9900 jest sparowany z 768 MB PAMIĘCI RAM, a pamięć wewnętrzna urządzenia to bardzo hojne 8 GB. Jeśli to nie wystarczy, można rozszerzyć pamięć za pomocą specjalnego gniazda kart pamięci Bold Touch 9900, które obsługuje karty microSD o dużej pojemności do 32 GB.

Wyświetlacz-mądry, odważny dotyk 9900 pakuje 2. 8-calowy pojemnościowy panel dotykowy TFT o ulepszonej rozdzielczości 640 x 480 pikseli i 16m kolorów. Przy tej rozdzielczości wciśniętej w mały wyświetlacz, taki jak Bold Touch 9900, gęstość pikseli osiąga oszałamiające 287ppi. Mając to na uwadze, obrazy stają się jaśniejsze, a teksty są bardzo wyraźne i szczegółowe, a także mają wyższe kąty widzenia i dobrą czytelność światła słonecznego.

Co więcej, wyświetlacz ma wbudowane czujniki (które zwykle widzimy na urządzeniach z Androidem), takie jak akcelerometr i czujniki Zbliżeniowe dla dodatkowej funkcjonalności. Ponadto elementy sterujące znajdujące się pod wyświetlaczem Bold Touch 9900 są teraz wrażliwe na dotyk, a optyczny gładzik telefonu, działający w połączeniu z Ekranem dotykowym, sprawia, że nawigacja po interfejsie użytkownika urządzenia jest znacznie płynniejsza i łatwiejsza.

Przechodząc do klawiatury, BlackBerry zawsze był bronią wyboru fanatyków wiadomości ze względu na ich doskonałe klawiatury QWERTY. Bold Touch 9900 nie jest wyjątkiem od tej reguły, a RIM twierdzi, że klawiatura urządzenia jest najlepsza, jaką kiedykolwiek wymyślili. Krótko mówiąc, podobnie jak wcześniejsze modele Bold, klawiatura na Bold Touch 9900 jest po prostu umrzeć za to.

Dział Kamery Bold Touch 9900 również został trafiony.

Urządzenie jest wyposażone w 5-megapikselowy aparat snapper z lampą błyskową LED i funkcjami takimi jak rozpoznawanie twarzy, stabilizacja obrazu i geotagowanie. Posiada również tryb wideo, który umożliwia przechwytywanie klipów wideo 720p.

Z punktu widzenia systemu operacyjnego Bold Touch 9900 działa pod kontrolą BlackBerry OS 7, najnowszej iteracji słynnego systemu operacyjnego. Ta wersja systemu operacyjnego wprowadza nowe funkcje i ulepszenia do tabeli. Oprócz tego BBOS 7 ma również zmodyfikowany zestaw ikon, który w jakiś sposób sprawia, że jest zdecydowanie lepszy.

Ogólnie rzecz biorąc, BlackBerry Bold Touch 9900 to bardzo wydajny telefon. Oczywiście spodoba się fanatykom BlackBerry, którzy uwielbiają bezproblemową integrację poczty e-mail oferowaną przez Research In Motion. Z drugiej strony użytkownicy biznesowi uznają Bold Touch 9900 za bardziej interaktywne urządzenie, które oferuje lepsze wrażenia z przeglądania stron internetowych, co nie jest takie złe.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to zdolne urządzenie do niszowego rynku biznesowego. Jednak konsumenci zainteresowani innymi funkcjami poza klawiaturą QWERTY i integracją poczty e-mail (takimi jak media i gry) prawdopodobnie wybiorą coś innego dla swoich potrzeb w zakresie smartfonów.